Druhý ročník medzinárodného SAS Hackathonu s názvom

SAS Curiosity Cup

 

SAS vyhlasuje 2. ročník SAS Hackathonu s názvom SAS Curiosity Cup – je to celosvetová súťaž pre študentov.

Na stránke The Curiosity Cup | SAS nájdete sústredené všetky informácie aj s linkom na registráciu.

V spodnej časti stránky sú aj tri výherné práce prvého ročníka.

Vyhrali to tímy študentov z Talianska a Francúzska.

Podmienky:

 1. Ide o študentskú súťaž, do ktorej sa môž zapojiť študenti – aj PhD -  v tímoch: minimálne dvaja a maximálne štyria so svojím pedagógom.
 • Tímy študentov si môžu vybrať vlastné dáta, musia však byť verejne dostupné a vstupy musia obsahovať linky na dáta
  (odporúčané je pracovať na súčasne riešených projektoch/prácach – nech sa naplno využije synergia, lebo času nie je veľa)
 1. Analýa dát musí byť realizovaná v softvéri SAS využijúc univerzitnú licenciu SASu, alebo SAS On Demand, ci SAS Viya for Learners

Dátumy:

 1. Tímy študentov sa môžu prihlásit do súťaže do konca januára 2023
 2. Do 15. februára treba poslať svoju prácu, cca 5-7 stranový dokument s výsledkom spracovania dát a ich analýzy v softvéri SAS a s vysvetlením výsledkov pre širokú verejnosť
 3. Hodnotenie prác prebehne v troch oblastiach – príprava dát, dátová analýza, prezentácia dát a celková štruktúra práce.
 • Zo všetkých zúčastnených sa následne dostane ďalej už len 15 tímov – to budú finalisti 2. kola – oznámení budú 24. februára 2023.
 • Videoprezentácie sa uskutočnia do 27. marca a víťazi budú vyhlasení 12. apríla 2023.

Ceny:

 • Všetci 15ti finalisti získaju SAS digitálny odznak so statusom finalistu medzinárodného Hackathonu.
  Ocenené budú vždy prvé dva timy pre každú kategoriu: priprava dat, datova analýza a prezentácia dát. Vitazny tim v kazdej kategorii ziska rocny bezplatny pristup do SAS Academy for Data Science tiez digitalny odznak vitaza, kupony na absolvovanie medzinarodnej certifikacie a skolenia podla vlastneho vyberu. Samozrejme medzinarodnu aj lokalnu publicitu.
 • Lokálne tímy študentov zo Slovenska a z Čiech, vrátane ich pedagógov, odmeníme už len za účasť na súťaži hodnotnými balíčkami reklamných predmetov našej spoločnosti a ak sa tím zo Slovenska či Česka prebojuje medzi 15 finalistov, každý člen tímu dostane od nás atraktívnu vecnú cenu – smart hodinky.

 

 

Ekonomická univerzita v Bratislave za účelom šírenia pozitívneho povedomia a propagácie organizovaných verejných akcií, vyhotovuje obrazové a zvukové záznamy, ktoré zverejňuje na svojej webovej stránke. V prípade výhrad k zverejneným obrazovým a zvukovým záznamom si uplatňujte tieto výhrady písomne na e-mail: . Kompletné informácie k spracúvaniu osobných údajov tu.