V dňoch 13. a 14. septembra 2023 Podnikovohospodárska fakulta Ekonomickej univerzity v Bratislave v Košiciach sprostredkovala významné stretnutie projektu EXPERTISE.

Na tejto spolupráci sa podieľali zástupcovia renomovaných inštitúcií: Technische Universität Dortmund, University of Twente, Ekonomickej univerzity v Bratislave a Lappeenranta-Lahti University of Technology LUT. Zamerali sme sa predovšetkým na zdokonaľovanie nástrojov a metodík pre strieborných pracovníkov v oblasti riadenia nákupu a dodávok. Diskusie sa sústredili na prehľad zistení z štúdia literatúry, stanovenie metodológie pre expertné rozhovory  a identifikáciu nástrojov na rozpoznávanie zručností. Zásadný poznatok: Napriek súčasnému dôrazu na odbornú prípravu mladšej pracovnej sily je naliehavo potrebné vytvoriť stratégie šité na mieru pre všetky vekové kategórie s dôrazom na staršie demografické skupiny tzv. striebornych pracovníkov (Silverworker). Náš prieskum odhalil rôzne moderné nástroje a prístupy k odbornej príprave zamestnancov s dôrazom na digitálne a personalizované metódy.  Ďalšie informácie o výsledkoch projektu budú nasledovať.

expertise poject