Vynikajúce výsledky študentov Podnikovohospodárskej fakulty Ekonomickej univerzity v Bratislave so sídlom v Košiciach v mesiacoch apríl a máj 2016 pokračujú.

Po unikátnom 4.mieste vo svetovom finále medzinárodnej súťaže Global Management Challenge, ktoré dosiahli študenti Podnikovohospodárskej fakulty Ekonomickej univerzity v Bratislave so sídlom v Košiciach (PHFv zložení Nikola Tančáková, Veronika Mackaničová, Lenka Danková, Martin Mucha, Jozef Lukáč, ktoré sa konalo v dňoch 18.4.-20.4.2016 v čínskom Macau, úspechy študentov PHF pokračujú a títo študenti robia našej fakulte dobré meno.

V 6. ročníku súťaže o najlepšiu študentskú prácu s použitím softvéru SAS dosiahol absolvent PHF Ing. Michal Dóci 2. miesto (http://www.sas.com/sk_sk/offers/16/sutaz-o-najlepsiu-pracu-2391821/overview.html).

Na doktorandskej konferencii na pôde Národohospodárskej fakulty VŠE v Prahe, ktorá sa konala dňa 28.4.2016 v Prahe, dosiahli študenti doktorandského štúdia na PHF Ing. Veronika Illéšová a Ing. Ladislav Pančík 2. miesto v súťaži o najlepší príspevok. (http://nf.vse.cz/doktorandska-konference-2016-2/)

Na študentskom seminári 7. International Student Seminar, ktorý sa konal v dňoch 25.4.-26.4.2016 v poľskom Rzeszowe, dosiahli študentky PHF Michaela Juriasová a Silvia Dopiraková 2. miesto v medzinárodnej konkurencii 32 príspevkov z 8 krajín vrátane súťažiaciach z Japonska, Španielska, a Turecka. Študentky PHFMichaela Palejová a Kristína Golmicová sa umiestnili v prvej desiatke.

Dňa 30.05.2016 sa na pôde RK SKDP Košice uskutočnilo tradičné oceňovanie najlepších diplomových prác s daňovou problematikou absolventov košických ekonomických vysokých škôl z Ekonomickej univerzity v Bratislave - Podnikovohospodárskej fakulty so sídlom v Košiciach a Technickej univerzity v Košiciach - Ekonomickej fakulty.

Diplomové práce hodnotí komisia zložená z radov pedagogických pracovníkov vysokých škôl, daňových poradcov a vybraných členov Regionálnej rady Košice.

Po celkovom vyhodnotení študenti získali od Slovenskej komory daňových poradcov diplom a finančnú odmenu.

Z celkového počtu trinásť súťažných prác boli ocenení v r. 2016:

1. miesto: Riešenie daňových únikov ako nástroj zvyšovania verejných príjmov, autor: Bc. Katarína Schnürerová, školiteľ: doc. Ing. Emília Jakubíková, CSc., EkF TUKE.
  2. miesto: Daňové systémy vybraných krajín a Slovenskej republiky, autor: Bc. Slavomír Kyseľa, školiteľ: doc. Ing. Anna Bánociová, PhD., EkF TUKE.
  3. miesto: Zdaňovanie príjmov z podnikateľskej činnosti v SR v porovnaní s vybranými krajinami EÚ, autor: Bc. Lucia Kavalcová, školiteľ: Ing. Jana Simonidesová, PhD., PHF EUBA.

K týmto úspechom našim študentom srdečne blahoželáme a prajeme v mene PHF veľa ďalších úspechov.

Ing. Rastislav Ručinský, PhD.

Fotogaléria