Načítavam stránku...

Na pôde PHF EU v Košiciach si dňa 31.marca 2017 zmeralo sily 43 stredoškolákov z 23 stredných škôl a obchodných akadémií z celého východného Slovenska

v rámci regionálneho kola súťaže Mladý účtovník 2017 - celoštátnej súťaže pre študentov stredných škôl a obchodných akadémií v účtovníctve.

Slovenská komora certifikovaných účtovníkov a spoločnosť KROS a. s. vyhlásili jubilejný 20. ročník súťaže pre študentov stredných škôl v účtovníctve - Olympiáda Mladý účtovník 2017.

Ide o celoštátnu súťaž pre študentov stredných škôl a obchodných akadémií v účtovníctve a v programe OMEGA. Jej cieľom je zvyšovanie prestíže účtovníctva ako odborného predmetu a zároveň motivácia študentov pri štúdiu účtovnej problematiky.

Informácie o regionálnom kole súťaže Mladý účtovník 2017  nájdete na: https://www.kros.sk/olympiada#regiokolo

Regionálne kolo sa uskutočnilo 31. marca 2017 v mestách:

  • Bratislava, Ekonomická univerzita v Bratislave, Dolnozemská cesta 1, budova rektorátu, www.euba.skmapa
  • Košice, Podnikovohospodárska fakulta Ekonomickej univerzity v Bratislave so sídlom v Košiciach, Tajovského 13, Košice, www.euke.skmapa.
  • Žilina: Stredná odborná škola podnikania, Sasinkova 45, Žilina, tel: 041/562 24 93, www.sospza.skmapa.

Prebiehalo na počítačoch a účtovnom softvéri OMEGA. Po jeho vyhodnotení postúpi 15 najlepších študentov do celoštátneho kola. Študenti na 1. - 3. mieste postupujú automaticky, tzn. celkom 9 študentov. Zostávajúcich 6 študentov postúpi na základe ich bodového hodnotenia, tzn. študenti s vyšším počtom bodov z celej SR, nezávisle na mieste konania regionálneho kola. Takto je zaručené, že do celoštátneho kola postúpi naozaj 15 najlepších študentov s najvyšším bodovým ohodnotením.

Na pôde PHF EU v Košiciach dňa 31.marca 2017 súťažilo 43 stredoškolákov z 23 stredných škôl a obchodných akadémií z celého východného Slovenska.

Pre viac informácií o regionálnom kole súťaže Mladý účtovník 2017 ma prosím kontaktujte osobne alebo e-mailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..    

Ing. Rastislav Ručinský, PhD.

FaLang translation system by Faboba

Partneri fakulty

Chcete byť informovaný o aktuálnom dianí na fakulte?