Načítavam stránku...

Mladej fotografke sa v celosvetovej súťaži Nikon Photo Contest 2016-2017 v kategórii Next Generation Award: Single Photo podarilo získať prvé miesto. Je to historicky prvé umiestnenie Slovenska v tejto súťaži s dlhoročnou históriou.

 anna1

O tom, že fotografi sú súťaživým “národom”, sa všeobecne vie. Aj vďaka tomu sa po celom svete organizuje množstvo fotografických súťaží s väčším či menším renomé. K jedným z najväčších, ale aj najstarších, foto súťaží na tejto planéte patrí Nikon Photo Contest. Táto výzva je určená všetkým fotografom, amatérom i profesionálom bez ohľadu na národnosť, pohlavie alebo vek. Tento rok v nej významne zabodovala práve Anna Opinová.

„Je to moja prvá súťaž, kde som sa prihlásila. Mala som totižto fotografiu z októbra 2016, ktorá mi neskutočne utkvela v srdci a mysli. Jej hĺbkou, jej atmosférou, autentickosťou… Jednoducho som vnímala, že táto fotografia má niečo v sebe, čo mi vyráža dych,“ povedala Anna.

O hodnote úspechu, ktorý sa podaril mladej Slovenske dosiahnuť, svedčí aj fakt, že do súťaže prispelo celkom 21 511 fotografov zo 170 krajín sveta so 76 356 fotografiami. GRATULUJEME!

FaLang translation system by Faboba
Chcete byť informovaný o aktuálnom dianí na fakulte?