Načítavam stránku...

prof. Kjell R. Knudsen - mentor medzinárodnej akreditácie AACSB, navštívil PHF, nášho partnera T-Systems Slovakia s.r.o. a našu prezentáciu na Noci Výskumníkov 2017

Ekonomická univerzita v Bratislave je dlhodobo zapojená do procesu medzinárodnej akreditácie AACSB (Association to Advance Collegiate Schools of Business – Asociácia na podporu vysokých škôl v oblasti biznisu).
AACSB patrí medzi tri najuznávanejšie agentúry na svete, zamerané na akreditáciu vysokých škôl pôsobiacich v oblasti ekonómie a manažmentu (business schools).

Dňa 29.9.2017 navštívil Podnikovohospodársku fakultu Ekonomickej univerzity v Bratislave so sídlom v Košiciach (PHF) mentor AACSB prof. Kjell R. Knudsen a v rámci stretnutia absolvoval na fakulte za účasti zástupcov vedenia EU Bratislava a PHF v Košiciach a jej zamestnancov workshop zameraný na zlepšovania procesov riadenia kvality na PHF EU a naplnenie štandardov medzinárodnej akreditácie AACSB. Vytýčenie a dosahovanie cieľov v oblasti vzdelávacej a vedeckovýskumnej činnosti, v kvalifikačnom raste, publikačnej aktivite, v medzinárodných kontaktoch, ale aj v úzkej spolupráci s podnikmi sú zárukou ďalšieho kvalitatívneho rozvoja fakulty.

Profesor Knudsen, sprevádzaný členmi vedenia PHF Anetou Bobenič Hintošovou a Rastislavom Ručinským, sa v tento deň zúčastnil tiež prezentácie PHF v rámci 11. ročníka prestížneho festivalu vedy na Slovensku  – Európskej Noci výskumníkov 2017 v Košiciach a vzťahy fakulty s praxou boli preukázané spoločnou návštevou v spoločnosti T-Systems Slovakia s.r.o., ktorá patrí medzi najvýznamnejších zamestnávateľov absolventov PHF a ktorá dlhodobo a intenzívne spolupracuje s PHF tak v rámci vzdelávacieho programu HONORIS, ako aj v rámci iných aktivít, ktoré napomáhajú k lepšiemu uplatneniu študentov PHF na trhu práce.

Súvisiace linky:

http://www.aacsb.edu/accreditation

http://history.euke.sk/docs/20160205-pr-clanok.pdf

http://www.euba.sk/univerzitne-aktivity/tlacove-spravy/akreditacia-sk

http://www.nocvyskumnikov.sk/

https://myt-systems.sk/

 

https://www.facebook.com/phfeu

FaLang translation system by Faboba

Partneri fakulty

Chcete byť informovaný o aktuálnom dianí na fakulte?