Načítavam stránku...

Celouniverzitnými aktivitami podporila Ekonomická univerzita v Bratislave počas Týždňa udržateľného rozvoja na EU (6. – 13.11.2017) ciele OSN - Agendy 2030 . 

25. septembra 2015 prijali krajiny OSN v časovom horizonte nasledujúcich 15-tich rokov Agendu 2030 - súbor cieľov zameraných na ľudí, planétu a prosperitu ako súčasť programu udržateľného rozvoja. Každý cieľ a súvisiace čiastkové ciele sú napĺňané vládnymi organizáciami, súkromným sektorom, civilným obyvateľstvom i ľuďmi ako hocikto z nás.

Prispejme k zmene aj my všetci!
Koniec extrémnej chudoby. Boj s nerovnosťou a nespravodlivosťou. Zastavenie klimatických zmien. Áno, globálne ciele sú dôležité, sú to celosvetové ciele, ktoré si vyžadujú spoluprácu medzi vládami, medzinárodnými organizáciami a svetovými lídrami. Zdá sa nemožné, aby obyčajný človek mohol niečo zmeniť. Mali by sme to vzdať? NIE! Zmena začína nami, bežnými ľuďmi. Každý človek na Zemi, aj ten najlenivejší človek medzi nami, je súčasťou riešenia. Našťastie existuje niekoľko super ľahkých vecí, ktoré môžeme urobiť v našich bežných životoch. Ak tak urobíme všetci, bude to veľká zmena. Ako sa môžeme zapojiť? OSN pripravila zoznam aktivít v Príručke lenivého človeka na záchranu sveta, ktoré môžeme realizovať v každodennom živote, a tak sami prispieť k udržateľnej budúcnosti.

Zdroj:
OSN Sustainable development goals - Home
OSN Sustainable development goals - Goals
Slovenská republika a ciele udržateľného rozvoja Agendy 2030

Týždeň udržateľného rozvoja na EU

FaLang translation system by Faboba

Partneri fakulty

Chcete byť informovaný o aktuálnom dianí na fakulte?