Načítavam stránku...

Dňa 15.3.2018 (štvrtok) o 10:00 v aule AOC v Košiciach sa uskutočnila pozvaná prednáška
uznávaného českého vedca profesora Jiřího Jaromíra Klemeša oceneného prestížnymi cenami a zodpovedného za riadenie a koordináciu 93 veľkých projektov v rámci ES, NATO a UK. Pre výskum v rámci medzinárodných projektov získal spolu viac ako 23 mil. €.

Po viac ako desaťročnom pôsobení na univerzitách v Manchestri a Edinburgu v Británii sa prof. Klemeš vrátil na alma mater ako vedúci laboratória pre integráciu udržateľných procesov (SPIL, NETME Center) na Fakulte strojního inženýrství na univerzite Vysoké učení technické v Brne, kde svojím menom priťahuje zahraničných študentov. Zároveň pôsobí ako emeritný profesor v Centre pre procesné systémové inžinierstvo a udržateľnosť na Katolíckej univerzite Petra Pázmána v Budapešti. Ako hosťujúci profesor zdieľal svoje poznatky a skúsenosti aj na univerzitách v Malajzii, Číne, Ukraine, Rusku, Slovinsku, Rumunsku či v USA.

Je zakladateľom a prezidentom konferencie PRES (Integrácia procesov pre úsporu energie a znižovanie znečistenia) konajúcej sa v tomto roku dvadsiaty prvý raz.

Prof. Klemeš je editorom viacerých indexovaných časopisov (napr. Journal of cleaner production, IF = 5.715; 5y IF = 6.207), napísal sám alebo v spoluautorstve viac ako 400 článkov, ktorých citačný index dosiahol hodnotu 47. Mnoho kníh publikoval vo vydavateľstvách Elsevier, Woodhead, McGraw-Hill; Ashgate Publishing Cambridge; Springer; WILEY-VCH; Taylor & Francis.

 (zdroj)

prof.Klemeš

 

FaLang translation system by Faboba

Partneri fakulty

Chcete byť informovaný o aktuálnom dianí na fakulte?