Načítavam stránku...

Štyria študenti PHF sa zúčastnili na celoslovenskej súťaži HACKATHON EŠIF (Zlepšovanie systému implementácie európskych štrukturálnych a investičných fondov), kde bolo prezentovaných 10 najlepších slovenských návrhov. 

Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu – Centrálny koordinačný orgán v spolupráci so Slovenskou inovačnou a energetickou agentúrou organizovali dňa 16.5.2018 v Bratislave HACKATHON EŠIF. Ide o podujatie, ktoré spája rôzne názory a pohľady a ponúka kreatívnu a rýchlu formu, ako hľadať nové možnosti a v krátkom čase priniesť konkrétne riešenia. Cieľom hackathonu bolo zvýšiť transparentnosť a zjednodušiť implementáciu EŠIF.

Na výzvu hackathonu bolo zaslaných viac ako 50 podnetov z celého Slovenska, z toho 10 z nich bolo vybraných pre rozpracovanie a verejnú prezentáciu. Sme hrdí na to, že medzi vybranými podnetmi boli aj návrhy štyroch študentov z Podnikovohospodárskej fakulty Ekonomickej univerzity v Bratislave so sídlom v Košiciach (PHF). PHF reprezentovali študenti Lenka Kováčová, Ľuboslava Triščíková, Michal Revák a Alan Závada. 

Prihlásenie do výzvy EŠIF IDEA HACK a účasť na HACKATHON EŠIF vychádzali z výučby predmetu Administratívne kapacity pre EŠIF na PHF.

Nápad študentiek Lenky Kováčovej a Ľuboslavy Triščíkovej bol prezentovaný aj v článku v Hospodárskych novinách zo dňa 17.5.2018 s názvom "Obce netušia, ako míňať eurofondy" https://slovensko.hnonline.sk/1746526-obce-netusia-ako-minat-eurofondy

Ďakujeme študentom za skvelú reprezentáciu PHF. 

Viac informácií k EŠIF IDEA HACK https://www.vicepremier.gov.sk/index.php/fondy-eu/partnerske-projekty/esif-idea-hack/index.html

 

ESIFdiplom

IDEAHack nowat 683x1024Riesitelia ESIF IDEA HACK nowat

 

 

FaLang translation system by Faboba

Partneri fakulty

Chcete byť informovaný o aktuálnom dianí na fakulte?