Načítavam stránku...

Dňa 13.11.2018 naša fakulta opäť bodovala na súťaži Magenta Game

– simulovanej finančnej hry v anglickom jazyku organizovanej finančným a controllingovým centrom zdieľaných služieb spoločnosti T-Systems Slovakia v spolupráci s Deutsche Telekom Services Europe Slovakia s.r.o.

Počas trojhodinového pracovného bloku tri tímy pracovali na pridelenej prípadovej štúdii. Rozhodovali o vhodnej stratégii, riešili konkrétne úlohy, zúročovali dobrú znalosť angličtiny,  flexibilnosť pri práci s Excelom a ťažili z benefitov tímovej práce. Za vopred určených podmienok mali súťažiaci možnosť konzultovať priebežné postupy s pridelenými mentormi z menovaných spoločností.

Nakoniec, pred odbornou komisiou, obhajovali tímy formou prezentácie závery svojich výsledkov, najmä racionálnosť zvolenej stratégie a spôsob dopracovania sa k finálnym výpočtom, na otázky museli pohotovo odpovedať. Študenti tak súperili vo využívaní svojich mäkkých zručností, schopností presvedčivo argumentovať a odborne diskutovať o zvolenom, ako aj o alternatívnych prístupoch k riešeniu úlohy, snažili sa zaujať svojou originalitou a inovatívnosťou.

Celodenná snaha sa tým najlepším vrátila v podobe radosti z výhry platenej praxe v spoločnosti T-Systems Slovakia, diplomu aj darčekových predmetov. Všetci sú však bohatší o cennú skúsenosť. Vycibrenie si tvrdých a mäkkých zručností v živote súťažiaci určite zúročia každou spomienkou na príjemný, skvelo zorganizovaný deň a cieľavedomý šikovný kolektív.

Za PHF EUBA sa súťaže zúčastnili víťazky Bc. Ľuboslava Triščíková a Ing. Miroslava Horváthová, druhé miesto obsadili Bc. Lenka Kováčová, Bc. Alan Závada, ktorý získal zároveň "divokú kartu", tretie miesto má so svojím tímom Bc. Ladislav Bačo.

FaLang translation system by Faboba

Partneri fakulty

Chcete byť informovaný o aktuálnom dianí na fakulte?