Dňa 13.11.2018 naša fakulta opäť bodovala na súťaži Magenta Game

– simulovanej finančnej hry v anglickom jazyku organizovanej finančným a controllingovým centrom zdieľaných služieb spoločnosti T-Systems Slovakia v spolupráci s Deutsche Telekom Services Europe Slovakia s.r.o.

Počas trojhodinového pracovného bloku tri tímy pracovali na pridelenej prípadovej štúdii. Rozhodovali o vhodnej stratégii, riešili konkrétne úlohy, zúročovali dobrú znalosť angličtiny,  flexibilnosť pri práci s Excelom a ťažili z benefitov tímovej práce. Za vopred určených podmienok mali súťažiaci možnosť konzultovať priebežné postupy s pridelenými mentormi z menovaných spoločností.

Nakoniec, pred odbornou komisiou, obhajovali tímy formou prezentácie závery svojich výsledkov, najmä racionálnosť zvolenej stratégie a spôsob dopracovania sa k finálnym výpočtom, na otázky museli pohotovo odpovedať. Študenti tak súperili vo využívaní svojich mäkkých zručností, schopností presvedčivo argumentovať a odborne diskutovať o zvolenom, ako aj o alternatívnych prístupoch k riešeniu úlohy, snažili sa zaujať svojou originalitou a inovatívnosťou.

Celodenná snaha sa tým najlepším vrátila v podobe radosti z výhry platenej praxe v spoločnosti T-Systems Slovakia, diplomu aj darčekových predmetov. Všetci sú však bohatší o cennú skúsenosť. Vycibrenie si tvrdých a mäkkých zručností v živote súťažiaci určite zúročia každou spomienkou na príjemný, skvelo zorganizovaný deň a cieľavedomý šikovný kolektív.

Za PHF EUBA sa súťaže zúčastnili víťazky Bc. Ľuboslava Triščíková a Ing. Miroslava Horváthová, druhé miesto obsadili Bc. Lenka Kováčová, Bc. Alan Závada, ktorý získal zároveň "divokú kartu", tretie miesto má so svojím tímom Bc. Ladislav Bačo.