Načítavam stránku...

42. ročník „POHÁR REKTORA“

medzifakultné športové súťaže

25. – 27. 03. 2019

Na 42. ročníku „POHÁRA REKTORA“ v medzifakultných športových súťažiach v dňoch 25. – 27. 03. 2019 v Bratislave sa z cca 300 študentov zúčastnilo takmer 50 študentov PHF EU Košice.

Súťažilo sa jednotlivo a rovnako v tímoch. Naši jednotlivci získali 2. miesto v tenise (Dominik Vasiľ), v stolnom tenise (Zuzana Eľková, Martin Palko). Ďalším študentom sa podarilo úspešne obsadiť 3. miesto v stolnom tenise (Lýdia Zbojovská), v bedmintone (Jakub Kardošš), v behu Horským Parkom 3 900 m (Michaela Benčeková, Patrik Kačurák) a v silovom trojboji (Martin Tupta). Na 4. mieste sa v stolnom tenise umiestnila Dominika Kummerová. Čo sa týka tímových športových disciplín, získali naši študenti 1. miesto vo futbale, 3. miesto vo florbale a 4. miesto v basketbale aj volejbale.

V celkovom hodnotení obsadili študenti našej fakulty pekné 2. miesto tesne za Fakultou podnikového manažmentu.

Toto umiestnenie je vynikajúce aj vzhľadom na to, že účasť študentov PHF EU Košice bola na všetkých súťažiach po dlhom období a aj z toho dôvodu, že u nás momentálne nie je povinná telesná výchova v porovnaní s fakultami so sídlom v Bratislave.

Študenti podali excelentné výkony v individuálnych a kolektívnych disciplínach, za čo im patrí vďaka a rovnako pochvala za úspešnú reprezentáciu PHF EU Košice v rámci EUBA. 
Svojou účasťou študenti získali nielen zážitky, skúsenosti, ale aj poznatky v tom, čo možno potenciálne v budúcom ročníku medzifakultných športových súťaží zlepšiť, aby sme boli minimálne rovnako úspešní.

Na slávnostnom vyhodnotení súťaží mal príhovor pán rektor EUBA prof. Ferdinand Daňo, ktorý ocenil športové aktivity všetkých študentov EUBA a zároveň odmenil tých najlepších z nich, medzi ktorými boli mnohí naši študenti PHF EU Košice.

Podrobnejšie informácie nájdete na FB

 

FaLang translation system by Faboba

Partneri fakulty

Chcete byť informovaný o aktuálnom dianí na fakulte?