Život ako ho (ne)poznáme...

Európska noc výskumníkov 2019

Dňa 27. septembra 2019 sa už po dvanásty krát predstavilo najväčšie podujatie zamerané na popularizáciu vedy – Európska noc výskumníkov. Tento rok prezentovalo výsledky svojej práce na Slovensku tisíckam záujemcom všetkých vekových kategórií 1 600 účastníkov. V rovnaký deň sa realizovali vedci po celej Európe v 30 krajinách a viac ako 350 mestách kde ukázali, že výskumníci sú obyčajní ľudia s neobyčajným povolaním a veda je nádherná.

Festival je organizovaný od roku 2007, keď vedci svoj výskum prezentovali v 32 stánkoch v jednom z nákupných centier v Bratislave. Od tohto roku sa podujatie rozšírilo takmer po celom Slovensku. Podujatie je spolufinancované Európskou komisiou v rámci programu Horizont 2020 – Akciami Marie Skłodowska-Curie. Európska noc výskumíkov je organizovaná Slovenskou organizáciou pre výskumné a vývojové aktivity, Slovenskou akadémiou vied, Centrom vedecko-technických informácií SR a portálom Euractiv.sk.

V tomto roku, v rámci motta „Život ako ho ne(poznáme)“, táto akcia ukázala, ako vďaka výskumníkom a výskumníčkam vieme veľa o živote, ale zároveň koľko nám toho ešte ostáva objaviť. 

Podnikovohospodárska fakulta Ekonomickej univerzity v Bratislave so sídlom v Košiciach sa prezentovala hneď na dvoch miestach, a to v Košiciach s tematickým zameraním prezentácie „Staň sa svetovým podnikateľom“, ako aj v chorvátskom meste Zagreb, kde pán dekan Dr. h. c. prof. RNDr. Michal TKÁČ, CSc. v rámci tohto podujatia podporil a priblížil pôsobenie fakulty širokej verejnosti v zahraničí.

              Ing. Lenka Štofová, PhD.

Košice

k1k4b

Zagreb

z1z3z4

 

Ekonomická univerzita v Bratislave za účelom šírenia pozitívneho povedomia a propagácie organizovaných verejných akcií, vyhotovuje obrazové a zvukové záznamy, ktoré zverejňuje na svojej webovej stránke. V prípade výhrad k zverejneným obrazovým a zvukovým záznamom si uplatňujte tieto výhrady písomne na e-mail: . Kompletné informácie k spracúvaniu osobných údajov tu.