Po úspešnom absolvovaní našej fakulty Peťo nastúpil do Lidl Trainee programu ako Trainee manažér predajne a dnes pracuje na TOP manažérskej pozícii. Čítaj ďalej a zisti, ako sa mu v mladom veku podarilo stať špičkovým manažérom, aká je práca v medzinárodnom reťazci, aj to, ako spomína na Podnikovohospodársku fakultu (PHF).

Fakulte záleží na svojich absolventoch a zaujíma sa o nich aj po ukončení štúdia. Jedným z jej úspešných absolventov je aj Ing. Peter Hudák, ktorý štúdium ukončil v roku 2019 a následne sa zamestnal v Lidli, kde pracuje dodnes.

p h lidl

Peter Hudák

  • Peťo má 27 rokov.
  • Pochádza z obce Udavské na východnom Slovensku.
  • Na Ekonomickú univerzitu v Košiciach začal chodiť v roku 2014 po úspešnom absolvovaní Cirkevného Gymnázia sv. Cyrila a Metoda v Humennom.
  • Štúdium úspešne ukončil v máji v roku 2019.
  • Do spoločnosti Lidl nastúpil v tom istom roku a pracuje tam už štvrtý rok.
  • Je to jeho prvé zamestnanie, kam nastúpil hneď po skončení vysokej školy.

Aké bolo tvoje štúdium na PHF?

Bola to výborná skúsenosť, ktorú by som absolvoval ešte raz. Vďaka PHF som získal výborné základy do pracovného života. Pri tejto otázke mi tiež napadá myšlienka, ako som bol prezentovať Lidl na PHF počas Dňa otvorených dverí. Tam som si vypočul peknú myšlienku o tom, že táto škola je ťažká, ale ponúka výborné možnosti a vychováva dobrých podnikových ekonómov. Na základe toho, čo robím ja a moji spolužiaci, o ktorých mám informácie, tak s tým musím stopercentne súhlasiť.

Už je to niekoľko rokov, odkedy si ukončil štúdium. Ako na fakultu s odstupom času spomínaš?

To, na čo najradšej spomínam, bola priateľská priam až rodinná atmosféra počas štúdia na PHF. Pedagógovia k nám počas piatich rokov štúdia stále pristupovali s rešpektom a cieľom nás niečo nové naučiť a niekam nás posunúť. Ja osobne som nezažil situáciu, aby niekto ústretovo nevyriešil akýkoľvek môj problém alebo požiadavku. Čo sa týka spolužiakov nebol som veľmi „párty“ typ, mal som skôr menej kamarátov, ale za to takých, s ktorými som v kontakte dodnes. Počas štúdia ma najviac bavili hodiny, kde sme mali niečo vyhľadať, zanalyzovať a vytvoriť nejaký výstup. Či už projekt, seminárne zadanie alebo jednoduchú prezentáciu. Vždy sa mi lepšie pracovalo v skupinách, rád som spoznával spolužiakov, rozdeľovali sme si úlohy a zodpovednosti pre spoločný cieľ. Keď sa teraz na to spätne pozerám, dalo mi to výborné základy aj pre moju aktuálnu prácu.

Ako si sa dostal k práci pre spoločnosť Lidl?

Počas posledného ročníka, keď sa blížili štátnice, som si ako každý študent začal po večeroch prezerať kariérne portály. Objavil som tam pozíciu Trainee manažér predajne v Lidli. Kritériá, ktoré Lidl vyžadoval som spĺňal, a tak som skúsil poslať svoj životopis. Pre mňa bol v tej chvíli dôležitý plat, miesto výkonu práce a popis práce. Po úspešnom telefonickom rozhovore s recruiterom som bol pozvaný do Assesment centra (AC) v Prešove. Absolvovanie AC som bral ako výbornú skúsenosť na zistenie hraníc mojich komunikačných schopností, môjho stresu a kritického myslenia. Po troch dňoch prišla správa, že som to zvládol a môžem nastúpiť do Lidlu.

Lidl bol jediný zamestnávateľ, kam som poslal svoj životopis a pracujem tu dodnes.

Začínal si v rámci Lidl Trainee programu. Ako to počas programu prebiehalo a čo nasledovalo po jeho ukončení?

Ako Trainee manažér predajne som nastupoval 1.7.2019. Hneď v prvý deň som dostal služobné auto, ktoré som mohol používať aj na súkromné účely. Zapracovával som sa na predajniach od Humenného až po Poprad. Bola to skúsenosť na ôsmich predajniach s mnohými trénermi a manažérmi. Všetci títo ľudia sa mi snažili dať počas toho roka všetko a ja im som za to veľmi vďačný. Moje zapracovanie hodnotím dodnes veľmi pozitívne.

Po absolvovaní Trainee programu som ešte na dva mesiace dostal na starosť projekt ohľadne Lidl Plus aplikácie, kedy som si prešiel všetkými predajňami, ktoré spadajú pod logistické centrum v Prešove. Následne od 1.8.2020 som si prebral ako manažér predajne vedenie predajne v Snine. Prežil som tam náročné obdobie Covidu-19, kedy sa celý trh a nákupné správanie zákazníkov menili zo dňa na deň. Po roku sa mi podarilo s touto predajňou vyhrať internú súťaž Lidl Jednotka. Na ľudí zo Sniny budem spomínať celý život a za to ako sa mi kariérne podarilo postúpiť vďačím hlavne im. 

p h lidl1

V súčasnosti pracuješ už ako regionálny manažér, ako sa ti podarilo dostať na túto pozíciu?

Po roku a pol v Snine prišla z vedenia možnosť kariérne rásť. Ponuka ma v tom čase prekvapila, no v Lidli sa človek rozhoduje rýchlo, a tak som túto ponuku prijal. Za pár dní som absolvoval Development centrum, ktoré mi ukázalo silné stránky, ale aj stránky rozvoja. Následne som sa začal zapracovávať pri skúsených kolegoch na pozíciu regionálneho manažéra. Od 1.8.2022 mám oficiálne pridelenú skupinu predajní a mám pod sebou predajne v Michalovciach, Veľkých Kapušanoch a Kráľovskom Chlmci. Je to iná práca ako tá pri vedení jednej predajne. Na pozícii regionálneho manažéra prichádza viac zodpovednosti a riešenia rôznych či už príjemných alebo zložitejších situácií.

Ako vyzerá tvoj pracovný deň?

Cestou do práce si obvolám svoje predajne, aby som zistil, čo je nové, ako sme dopadli číselne predchádzajúci deň. Po príchode na predajňu si ju prejdem a skontrolujem naše základné piliere. Nasleduje administratíva - maily, hlásenia, spracovanie rôznych reportov. S manažérom predajne sa vždy snažím prejsť celú predajňu. Cieľom týchto „kolečiek“ je získanie rovnakého pohľadu na predajňu. Niekedy mám počas dňa napríklad aj rôzne externé stretnutia, pohovory, jednania, termíny na logistickom centre, termíny s manažérmi a mnoho ďalších aktivít. Vždy je to veľmi zaujímavé.

Odporučil by si prácu v Lidli?

Prácu v Lidli by som určite odporučil. Lidl ma prijal ako absolventa školy bez skúsenosti a praxe a vychoval zo mňa manažéra, to mi už nikto nevezme. Množstvo školení, stretnutí, odovzdanie skúsenosti od starších a skúsenejších kolegov nám kariérne mladším je to, čo robí Lidl výnimočným. K tomu treba pridať aj benefity, ktoré sú rôznorodé a každý si v nich nájde to svoje.

Chcel by si na záver študentom a študentkám niečo odkázať?

Nech si užívajú študentský život, na ktorý všetci absolventi teraz spomíname 😊. PHF je výborným schodíkom na trh práce a určite vás na to dobre pripraví, táto škola vychováva dobrých ekonómov a tých je všade nedostatok. Držím palce všetkým študentom nech si po škole nájdu prácu, ktorá ich bude baviť a kde budú sami sebou a verím, že sa s niektorými čoskoro vidíme v Lidli 😊.

Peťo, ďakujeme veľmi pekne za rozhovor a prajeme veľa úspechov!

Ak máš aj ty záujem o prácu v Lidli, neváhaj a pozri si aktuálne pracovné príležitosti na https://kariera.lidl.sk/.

p h lidl2

O spoločnosti LIDL

V súčasnosti Lidl patrí k najúspešnejším spoločnostiam v obchodnom segmente na Slovensku a v celej Európe. Prvá predajňa pod názvom LIDL bola otvorená v roku 1973 v nemeckom meste Ludwigshafen. Expanzia v rámci Nemecka mala rýchly spád a začiatkom 90-tych rokov Lidl expandoval aj do iných štátov. Momentálne sa môže pochváliť svojimi viac ako 10 000 predajňami v 30-tich krajinách Európy. Na Slovenský trh prišiel v roku 2004, kde otvoril naraz 14 predajní. Dnes má Lidl na Slovensku už takmer 160 predajní, 3 logistické centrá (Prešov, Nemšová, Sereď) a centrálu v Bratislave.

Ekonomická univerzita v Bratislave za účelom šírenia pozitívneho povedomia a propagácie organizovaných verejných akcií, vyhotovuje obrazové a zvukové záznamy, ktoré zverejňuje na svojej webovej stránke. V prípade výhrad k zverejneným obrazovým a zvukovým záznamom si uplatňujte tieto výhrady písomne na e-mail: . Kompletné informácie k spracúvaniu osobných údajov tu.