Načítavam stránku...

V rebríčku vysokých škôl, ktorý vydal pracovný portál Profesia.sk dňa 20.6.2017 a ktorý sa zameriava na záujem zamestnávateľov o absolventov vysokých škôl, sa na prvom mieste umiestnila Ekonomická univerzita v Bratislave,

ktorá porazila aj Slovenskú technickú univerzitu a Technickú univerzitu v Košiciach.

Už po 12. krát firma Profesia zostavila rebríček verejných vysokých škôl. Umiestnenie závisí od toho, koľko zamestnávateľov si prehliada životopisy absolventov, ktoré boli uverejnené na pracovnom portáli Profesia.sk

Rebríček tak nehodnotí úroveň vyučovania, ale zameriava sa na uplatnenie jednotlivých absolventov na trhu práce.  Analýza Profesie ukazuje, že nie o každého absolventa je rovnaký záujem.

Hospodársky rast a vysoký dopyt po pracovnej sile na Slovensku napomáha absolventom vysokých škôl, ktorí si môžu vyberať z veľkého množstva pracovných ponúk. Výnimkou nie sú ani absolventi Ekonomickej univerzity v Bratislave.

Prvenstvo v záujme zamestnávateľov o absolventov medzi vysokými školami obhájila Ekonomická univerzita v Bratislave, ktorá sa na prvom miestne umiestnila štvrtýkrát v rade (za roky 2015, 2016, 2017 a 2018). Za EU v Bratislave skončili Slovenská technická univerzita a Žilinská univerzita, ktorá poskočila o jedno miesto vyššie. Dôvodom úspechu univerzity môže byť najmä to, že ekonómovia, účtovníci, či mzdoví pracovníci sú dnes potrební v každej firme bez ohľadu na druh podnikania.

 

univerzity

Aj po roku zostáva prvé miesto v rebríčku odborov nezmenené. Nie je prekvapením, že ide o informatiku. Životopis absolventa informatiky si pozrelo v roku 2018 v priemere 7 zamestnávateľov. Aj napriek tomu, odbor EKONOMIKA stále patrí medzi TOP 5 študijných odborov podľa záujmu firiem o absolventov. Životopis absolventa odboru ekonomika si v roku 2018 pozrelo v priemere 5 zamestnávateľov.     

študijné odbory

 

Viac informácií aj na: https://firma.profesia.sk/nie-kazdy-absolvent-je-na-trhu-prace-ziadany-toto-je-rebricek-vysokych-skol-podla-zaujmu-zamestnavatelov/

Spracovala: Slavomíra Stašková (Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.) podľa informácií z profesia.sk.

FaLang translation system by Faboba

Partneri fakulty

Chcete byť informovaný o aktuálnom dianí na fakulte?